Hoppa till huvudinnehållet

Upphandling – Pågående/Avslutade

bild på personer som har möte

Pågående upphandlingar

Upphandling av Juristtjänster i Sverige, AP3 2025/14

Tredje AP-fonden har den 20 oktober 2025 publicerat en upphandling av juristtjänster i Sverige i Kommers Annons. 

Sista dag för att ställa frågor är den 12 november 2025 och sista dag för anbud är den 19 november 2025.

Upphandlingen publiceras i Kommers Annons.

Upphandling av Strategisk Partner för Säkerhetstjänster, AP3 2025/11

Tredje AP-fonden har den 9 juli 2025 publicerat en ansökningsinbjudan avseende upphandling av strategisk partner för säkerhetstjänster i TED.

Upphandling sker genom konkurrenspräglad dialog.

Sista dag för att ställa frågor är den 25 augusti 2025 och sista dag för ansökan om att delta i upphandlingen är den 4 september 2025.

Upphandlingen publiceras i TendSign.

Upphandling av Röstningsplattform / Proxy Voting System, AP3 2025/10

Tredje AP-fonden har den 18 juli 2025 publicerat en ansökningsinbjudan avseende upphandling av röstningsplattform (proxy voting system).

Sista dag för att ställa frågor är den 8 augusti 2025 och sista dag för ansökan om att delta i upphandlingen är den 19 augusti 2025.

Upphandlingen publiceras i Clira.

Avslutade upphandlingar historiskt

Läs mer